25 грудня 2022

Чим прибрати плями крові з меблів

прибрати кров з дивану

Плями від крові вважаються одними з найскладніших у плані очищення. Особливо, якщо плями засохли. І на відміну від одягу, який можна випрати в машинці, видалити кров з оббивки дивана, крісла або сидіння стільця буде досить непросто. Про те, чим прибрати пляму крові з м'яких меблів у домашніх умовах йтиметься у цій статті.

Чим прибрати плями крові з дивана в домашніх умовах

Оббивка з велюру, гобелену, флока та іншого текстильного волокна піддається очищенню не лише спеціальними магазинними розчинами, а й може очищатися підручними методами. Серед найдієвіших домашніх засобів для видалення кров'яних плям можна відзначити:

  • Мильний розчин (господарське мило 72% і вода) – нанести суміш на попередньо зволожену водою пляму, змити ганчіркою, змоченою в чистій прозорій воді;
  • Рідке миюче для посуду + вода (1 до 3 відповідно) - нанести розчин, змити;
  • Аспірин (5 таблеток розчинити у невеликій кількості води) – нанести на пляму ватним диском, змити;
  • Соляний розчин (1 столова ложка на 0,5 л води) нанести на змочене забруднення, змити та пропилососити після висихання;
  • Перекис водню (3%) - підходить для світлих тканин;
  • Бура з нашатирем (по 1 столовій ложці) спочатку змішати буру з 200 мл води і нанести щіткою на пляму, потім змішати нашатир з водою (у такій кількості) і нанести слідом до повного видалення плями.

Важливо, щоб у розчині не було хлору. Також необхідно врахувати, що меблевий текстиль погано переносить вологу та може деформуватися. Тому при змиванні розчину ганчірку добре віджимають.

Чим вивести стару пляму крові зі шкіряного дивана та замші

Шкіряна оббивка відрізняється від текстильної більшими водовідштовхувальними властивостями. Гладка шкіра не так швидко вбирає плями, тому досить протерти їх вологою ганчіркою. При цьому, важливо дотримуватися помірної вологості. Натуральна шкіра погано переносить об'ємне змочування. Не можна також використовувати перекис або миючі речовини з вмістом хлору. Це може призвести до деформації оббивки та змивання барвника.

Якщо пляма стара і погано виводиться звичайною водою, можна скористатися такими засобами.

  1. Коричневе господарське мило (¼ шматка) розчиняється в 1 л води. Розчином потрібно намочити губку та промити пляму. Піну, що утворилася, змивають чистою вологою, а потім сухою ганчіркою.
  2. Рідкий миючий засіб для посуду (1 чайна ложка на склянку води) ретельно спінюється і наноситься на пляму. Потім змивається вологою губкою і протирається насухо.
  3. Піна для гоління - наноситься невеликою кількістю на чисте ганчір'я і втирається в пляму. Потім потрібно все змити вологою тканиною та промокнути сухою.

Також після видалення плям зі шкіряної оббивки необхідно правильно висушити виріб. Не допускається застосування фену. Краще вдатися до природного сушіння, добре провітривши приміщення.

Після просушування шкіряної оббивки можна змастити її спеціальним гелем, гліцерином, вазеліном або навіть дитячим кремом.

Якщо ми говоримо про шкірозамінник (еко-шкіру), його теж можна мити мильним розчином, як і натуральний аналог. Якщо пляма стара, можна використовувати суміш з 0,5 чайної ложки миючого засобі для посуду та 1 столової ложки нашатирю. Ці компоненти змішуються у склянці води та наносяться на забруднення. Після цього проблемне місце протирається вологою серветкою та витирається насухо. Для замшевої оббивки використовують нашатирний спирт та воду в пропорції 1 до 4 відповідно. Розчином обробляють пляму, а потім протирають вологою ганчіркою. Після того, як оббивка повністю висохла, її необхідно протерти щіткою для замшевого взуття, щоб відновити структуру ворсу.

Магазинні засоби для чищення від плям крові

Тим, хто більше довіряє магазинним засобам, можна використати такі:

  • Ваніш - підходить для більшості видів оббивки крім шкіри, але може виїсти пляму в фарбнику і погано справляється із застарілими плямами;
  • Dr. Beckmann – створений для забруднень білкового походження, ефективно справляється із кров'яними плямами, не виїдаючи фарби, але не підходить для шкіри.

Є дорожчі аналоги. Але перед застосуванням будь-якого засобу краще протестувати його, згідно з рекомендаціями виробника, на непомітних ділянках оббивки. Не варто застосовувати кілька засобів поспіль чи одночасно. Це може спричинити небажану хімічну реакцію та погіршити проблему, або зіпсувати оббивку.

Як прибрати плями крові з меблів: поради професіоналів

Важливо врахувати, що засохлі плями крові видаляються складніше ніж свіжі. Тому найкраще зайнятися усуненням забруднення відразу після виявлення. Щоб ефективніше впоратися з плямою та мінімізувати можливі ризики, можна скористатися такими рекомендаціями.

  1. Виявивши пляму - взяти чисту бавовняну ганчірку, змочити в холодній воді і віджати. Потім потрібно постелити тканину на пляму і залишити так на кілька хвилин, щоб вона розмокла.
  2. Після того, як ганчірка просочилася кров'ю, її потрібно сполоснути у холодній воді.
  3. Забруднену, розмоклу ділянку необхідно промокнути сухим паперовим рушником.
  4. Знову накрити чистою мокрою ганчіркою.
  5. Повторити дії, чергуючи вологу ганчірку та сухі рушники з паперу, 3-4 рази. Ганчірку завжди потрібно споліскувати в холодній воді. При цьому постаратися не сильно мочити і терти оббивку, щоб уникнути намокання наповнювача, який може заплісневіти. Крім того, від тертя сильно ушкоджується оббивний матеріал.
  6. Змочити губку в засобі для чищення (залежно від типу тканини). Для нанесення деяких можна використовувати пульверизатор.
  7. Важливо не допускати нагрівання плями. Застосовувати тільки холодну воду та миючі розчини.
  8. Прибираючи забруднення, потрібно рухатися від країв плями до середини, щоб кров'яна пляма не поширилася далі.
  9. Після того, як миючий розчин нанесений, потрібно змочити губку або ганчірку в чистій холодній воді, віджати і промити ділянку. Губку/ганчірку потрібно постійно споліскувати та добре віджимати.
  10. Після того, як пляма почищена, необхідно забезпечити ретельне висихання оббивки. Краще зробити в приміщенні наскрізне провітрювання або направити на пляму холодне повітря вентилятора.
Написати Зателефонувати