10 січня 2023
Як прибрати запах котячої сечі з м'яких меблів
Звертаємо увагу на те, що обраний вами спосіб обробки потрібно протестувати на непомітній ділянці оббивки або на схожій за складом (можливо, у вас є фрагменти оббивного полотна). Всі можливі реакції матеріалів на речовини, що діють, передбачити неможливо. Будьте обережними, є ризик зіпсувати річ.
Якщо ви завели кошеня, то незабаром може виникнути неприємна проблема. На жаль, коти мають звичку мітити свою територію, тобто все, що їх оточує. Дістається не тільки кутам, килимам, взуттю та одягу. Найсильніше страждають м'які меблі: на диванах, кріслах та ліжках залишаються плями та стійкий неприємний запах. Якщо ви шукаєте спосіб позбавитися цього амбре, і при цьому не ізолювати тварину, то ця стаття для вас.
Причини появи стійкого запаху котячої сечі
Чому ділянка, «помічена» котом, довго зберігає сильний запах, який не змивається водою і звичними миючими засобами? Вся справа в самому складі котячої сечі:
- урохром - це власне колір сечі, особливий фермент, що фарбує;
- сечовина - липка складова, від якої плями на меблях лисніють і стійко покриваються домашнім пилом;
- урінова кислота - кристалізатор, який сприяє швидкому згортанню сечі в своєрідні «кристали», стійкі до мила та води (ось чому звичні способи миття неефективні).
Коли ви старанно намилюєте кут дивана, а потім рясно обполіскує його водою, змиваються тільки перші два компоненти «мітки». Кристали намертво вчеплюються в матеріал покриття і через деякий час запах знову оживає. Відзначимо, що чим більше поверхня меблів схильна до вбирання вологи, тим складніше вивести з неї неприємні плями та запахи.
Магазинні засоби позбавлення від запаху котячої сечі
Продукція зооіндустрії пропонує чимало засобів, що знищують сліди від «міток» свійських тварин. Цінова категорія та країна виробник не мають принципового значення: склад у всіх цих препаратів приблизно однаковий. Він знищує всі складові котячої сечі, і запах зникає назавжди.
Перерахуємо найпопулярніші:
- OdorGone – екологічний за складом, порівняно економічний, безпечний для алергіків, дітей та тварин, а також має антибактеріальний ефект;
- Urine-off Cat & Kitten – біоферментний склад, що руйнує ті самі кристали в сечовій кислоті, також здатний відлякати котів від обробленої поверхні завдяки вмісту блокаторів феромонів;
- Odor kill – справляється з усіма слідами перебування у будинку тварин.
Окремо слід попередити, що не можна користуватися речовинами, що містять хлор, для видалення слідів від котячих міток. Це не тільки небезпечно для здоров'я та самопочуття вас та вашого вихованця, але й може значно зіпсувати вид меблів чи речей.
Народні методи боротьби із запахом котячої сечі
Може статися так, що неприємність у вигляді смердючої плями трапилася несподівано, а під рукою потрібного засобу немає. Деякі принципово проти всілякої «хімії» у домі чи вважають її невиправдано дорогою. Для обох випадків підійде будь-який із відомих домашніх способів. Вам залишається тільки вибрати те, що є в господарстві:
- мінеральна газована вода з сіллю – метод підходить для текстильних оббивок (полити поверхню водою і рясно «посолити», промокнути сухою тканиною та пропилососити після висихання);
- господарське мило (з подрібненого на тертці мила та води приготувати густу суміш, нанести на пляму та змити);
- гліцеринове мило – гліцерин ефективно руйнує клейку сечовину (намилити пляму змоченим у воді шматком мила, потерти губкою і змити змоченою в чистій воді ганчіркою);
- йод - тільки для чищення темних поверхонь (розвести в літрі води 10 крапель і обробити розчином пляму, змити);
- марганець - також, для темних оббивок (розвести кристали марганцю в невеликій кількості теплої води до світло-рожевого кольору, кілька разів обробити забруднену ділянку);
- Перекис водню з содою - підходить для світлої оббивки меблів, але в приміщенні, що добре провітрюється (пляму рясно посипати содою, зверху полити перекисом, і змити водою з милом).