11 лютого 2022

Як прибрати запах з холодильника

видалити запах з холодильника

Що робити, якщо з холодильника запахло, м'яко кажучи, неприємно? Що робити, якщо цей запах залишається на продуктах, які ви тільки туди поклали? Інструкція, яку ми приготували, допоможе прибрати поганий запах з холодильника і зрозуміти, що потрібно робити, щоб продукти залишалися свіжими на триваліший час.

Почнемо з діагностики. Потрібно визначити джерело запаху.

Це може бути:

 • зіпсований чи прострочений продукт;
 • з'єднання запахів різних продуктів, що зберігаються без упаковки;
 • технічна поломка системи вентиляції;
 • утворена цвіль;
 • запах мастила та пластикових деталей, якщо холодильник новий;
 • скупчення сміття та цвілі в зливному отворі.

Наведені вище причини, часто стають винуватцями того, що в холодильнику починає погано пахнути. Як це усунути, щоб не зіпсувати холодильник? Є низка перевірених та ефективних методів.

Усуваємо неприємний запах із холодильника

 1. Насамперед потрібно провести ревізію продуктів: викинути зіпсовані, а ті що залишилися, розфасувати по лотках або пакетах. Фасування продуктів допомагає уникнути неприємного запаху, адже кожен овоч, фрукт і т. д. має свій прекрасний аромат, але коли вони змішуються - це починає дратувати наш нюх.
 2. Вимити холодильник. Банально, але без цього аж ніяк. Найкраще використовувати миючий засіб без запаху. Для свіжості можна додати сік лимона у пропорції 1:2. Якщо йдеться про нестерпний сморід, можете додати у воду нашатирний спирт: 1 ложка на 1 літр води. Пам'ятайте, перед тим, як почати мийку холодильника, потрібно відключити його від мережі.
 3. У багатьох випадках запах пропадає після миття та прибирання, але якщо ви відчуваєте, що ситуація не вирішилася – перевіряємо зливний отвір. У цьому невеликому каналі часто накопичується пліснява, яка поширює моторошний запах. Крім того, цвіль може бути причиною отруєнь, алергії та інших проблем. Як почистити зливний отвір? Це невеликий отвір на задній стінці усередині холодильника. Якщо всередині нього видніється бруд, залишки їжі або цвіль — усуньте це мініатюрною щіткою (розміром з пензлик від туші для вій) або промийте отвір звичайною медичною грушею. Для другого способу необхідно розморозити холодильник. Суть методу в тому, що ви набираєте в грушу трохи теплої води, перемішаної з лимонним соком або миючим засобом, і різко впорскувати рідину в отвір. Готово.
 4. Якщо техніка нова і залишився запах після покупки, можна просто залишити зім'ятий аркуш паперу прямо на полиці і він вбере запах, повторювати до повного зникнення.
 5. У випадку з поломкою вентиляції — звернутися до фахівця або виробника, якщо холодильник ще на гарантії.

Профілактика неприємного запаху в холодильнику

Візьміть собі звичку проводити ревізію продуктів. Зрозумійте, зіпсовані продукти – це головне джерело поганого запаху з холодильника.

Можна купити бактерицидну лампу для холодильника - цей девайс не тільки усуває неприємні запахи, але й забезпечує дезинфекцію, вбиваючи шкідливі мікроорганізми.

Також чудово вбирає неприємні аромати активоване вугілля. Достатньо покласти 5-7 таблеток у маленьку тарілочку і залишити в холодильнику.

Придбати озонатор. Він відрізняється від бактерицидної лампи та забезпечує свіжість продуктів надовго, усуваючи бактерії, що викликають гниття продуктів. Його вартість невелика, але ефективність дуже відчутна.

Чим заборонено мити холодильник: шкідливі дії

Існує думка, що якщо хлор застосовують у медичних цілях, то їм можна мити, прати та дезінфікувати все навколо, у тому числі й холодильник усередині. НІ! Це небезпечно. Хлор дуже токсичний і він заборонений для використання у догляді холодильника.

На наступному місці – пральний порошок. Його також не можна використовувати для миття агрегату, в якому зберігаються продукти. Пральний порошок має хімічний склад, компоненти якого можуть завдати шкоди здоров'ю.

Абразивні йоржі, якими чистять побутове приладдя, також не можна використовувати для миття холодильнику. Це може призвести до глибоких подряпин, які в майбутньому можуть стати розсадником бактерій і грибка.

Написати Зателефонувати