14 лютого 2022
Чим прибрати цвіль зі стін
Чи можливо назавжди усунути цей жахливий прояв цвілі на стінах кімнат та ванної кімнати? Давайте розглянемо різні способи боротьби з пліснявою і розберемося, які найефективніші.
Чому з'являється цвіль
Пробіжимося по причинам утворення цвілі. Більшість із вас переконані, що цвіль з'являється там, де сиро, але давайте копаком глибше.
Цвіль викликають спори грибів, а вони є скрізь: ми приносимо їх на взутті з вулиці, заводимо в зачерствілому хлібі, вазонах і т. д. Відсутність провітрювання кімнати, висока вологість при температурі більше 20 градусів - це все сприяє розвитку цвілі на стінах.
Також може бути різниця в обігріві стін, наприклад: квартира кутова і це стає причиною того, що одна стіна постійно холодна зовні, а всередині недостатній обігрів – це може стати причиною появи грибка на стіні та стелі.
У світі ведеться дуже багато досліджень на тему грибка і цвілі, тому можна сказати, що це не до кінця вивчене явище, але дуже поширене. Боротися із пліснявою справді складно. Вона проростає поверх оздоблення, фарби, шпалер. У кімнаті починає погано пахнути, крім того, це може бути небезпечним для здоров'я дихальної системи.
Як позбутися цвілі
Визначити рівень вологості у приміщенні. Якщо є цвіль, то швидше за все вологість буде підвищена.
Знайти причину підвищеної вологості: сильне випаровування та погана вентиляція, старі труби, що протікають, погана каналізація, промерзання стін через неутеплений фасад та ін.
Усунути причину. Так, без цього перемогти грибок назавжди буде неможливо.
І тут багато хто з вас подумає: "Та вже краще нехай цвіль на стінах, ніж міняти труби, утеплювати фасад або лагодити каналізацію."
Але все б нічого, якщо питання стосувалося лише естетики інтер'єру, тоді ми не писали б цей матеріал. Але річ у тому, що цвіль вкрай небезпечна для здоров'я мешканців.
Чим цвіль небезпечна для здоров'я
Грибок шкідливий для людини і не має значення потрапляє він з їжею в організм або розвивається на стінах під шпалерами. Зі школи ми знаємо, що грибок розмножується спорами і саме вони дуже шкідливі для людей і тварин.
Грибок, потрапляючи в організм через дихальну або травну систему, може викликати такі проблеми зі здоров'ям:
- алергію чи астму;
- запалення та проблеми ШКТ;
- хвороби верхніх дихальних шляхів;
- головні болі.
Через те, що діти мають недосконалу імунну систему, яка прибуває на стадії розвитку та формування, грибок може бути для них дуже небезпечним.
Прибрати плісняву зі стін: покрокова інструкція
Почнемо з важливого, якщо ви наважилися боротися з цвіллю самостійно, рекомендуємо вам забрати сім'ю, особливо маленьких дітей, у безпечне місце. Їм не потрібно дихати спорами або токсичними розчинами, якими все оброблятиметься.
- Захистіть своє тіло та обличчя, а також надягніть маску.
- Обов'язково обробляйте цвіль до зачистки та після.
- Обробляйте як самі освіти, так і матеріал під ними. Застосовуйте скребок, щітку по металу, наждачний папір.
- Наносити засіб проти грибка необхідно в кілька підходів протягом 3-5 днів.
Засоби для видалення грибка на стінах
Ми приготували вибірку найдоступніших, але дуже ефективних засобів проти грибка. Більшість цього списку є у вас вдома.
- Оцет. Грибок боїться кислого середовища, як вогню. Потрібно ретельно обробити уражені ділянки по кілька разів та дочекатися повного висихання.
- Білизна. Тільки не змішуйте її з іншими концентратами та розчинами, вона може легко вступити в реакцію та почати виділяти токсичні пари. Для нанесення використовуйте щітку або валик.
- Нашатирний спирт. Змішайте з водою 1:1 та обробіть місця, уражені грибком.
- Мідний купорос. Розведіть за інструкцією на упаковці та дотримуйтесь рекомендованих пропорцій.
- Перекис водню. Не розводячи, поливайте перекисом місця, де був грибок. Головне, не шкодуйте розчину.